X KAMPANYA

Yüz Mezoliftingi – Draesthetic

yüz-mezolifting

 

Yüz Mezoliftingi İle Çok Daha Fresh Ve Canlı Bir yüz Görünümü Sağlayabilirsiniz!

Yüz mezoliftingi nedir?

Yüz Mezoliftingi yapılan mikroenjeksiyonlarla yüzün canlılığını ve diriliğini yeniden kazanması yani bir “refreshing-tazelenme” yenilenme prosedürüdür. preparatları içerisinde bulunan konsantre vitamin,mineral,kök hücre ekstresi ve özel amino asitler, bir yandan cildin yeniden yapılanmasını sağlarken, diğer yandan derinin çok daha iyi nem tutmasını ve canlanmasını sağlamaktadır.

Yüz mezoliftingi hangi yaş gruplarında kullanılmaktadır?

Mezolifting içeriği tamamen vücutta bulunan ve deriyi besleyen, kollajen sentezini kolaylaştıran maddelerden oluşur. Bu sebeple her yaştan bireye uygulanabilir. Ancak beklentilerin gerçekçi olması dolayısıyla bir estetik yüz germe ameliyatının sonucunun bu işlemden beklenmemesi son derece önemlidir. Aslında kırışıklıklar derinleşmeden, yüz sarkmadan düzenli olarak yapılacak uygulamalar ile elde edilecek kazanımlar çok daha fazla olmaktadır.

Yüz Mezoliftingi yüzün hangi bölgelerinde daha faydalıdır?

Yanaklar, üst dudaklar, göz kenarları, çene, boyun sıklıkla uygulama yapılan bçölgelerdir.

Yüz Mezoliftingi preparatlarının içinde hangi maddeler bulunmaktadır?

IDEBENONE; antioksidan özelliği vardır ve hücre koruyucudur.

DMAE; cilt sıklaşması ve kollajen sentezi aktifleme özelliği vardır.

HYALURONİC ACID; dokuların nem tutmasını sağlar.

SOMON DNA; hücre yenilenmesini sağlar.

AMINO ACID; dokuların gelişimi ve doku hasarı onarımını sağlar.

COENZYMES; antioksidan özellikleri ile hücreyi korurlar.

YEŞİL ÇAY ÖZLERİ; antioksidan özelliği ile hücre ömrünü uzatır.

MİNERALLER; hücrelerin yaşamsal faaliyetlerinde destekleyicidirler.

VİTAMİNLER; A, B, C, E, K vitaminleri hücre dokusunun yapımında ve yeniden canlandırılmasında aktif rol oynamaktadırlar. A vitamini; deri gelişimini kontrol ederek deriyi düzeltir. B vitamini; deriyi besleyerek biolojik dengeyi düzenlerler. Cvitamini; kollojen sentezini uyararak melanin üretimini yavaşlatır. E vitamini; antioksidan görevi üstlenerek dokuları zararlı maddelerden korumaktadırlar. K vitamini ise; kan dolaşımını düzenlyerek tüm deriye yayılmasını sağlar.

NÜKLEOTİDLER; hücresel işleyişin ana parçasıdır. Temel protein sentezini destekleyerek cildin bağ dokusuna destek olmaktadır. Hücresel metabolizmayı destekler, hücresel bölünmeyi arttırır.

Mezolifting işlemi ağrılımıdır?

Mezolifting işleminde yaklaşık 20 dk. sürer ve işlem mikroenjektörler ile yapılır. Mezolifting işlemi son derece ağrısızdır ve uygulama sonrası herhangibir kısıtlama olmaksızın normal yaşama dönersiniz. Gerektiğinde uyuşturucu kremler ve buz uygulamaları ile hasta konforu daha üst düzeye çıkarılmaktadır.

Yüz mezoliftingi kaç seanstan oluşur?

Mezolifting uygulamasında standart bir protokol bulunmaz genellikle kişinin cildinin yapısı, ihtiyaçları belirlenerek seans sayısına karar verilir. Ancak kliniğimizde 15 günlük aralıklarla yapılan 2 seans ve ardından ayda bir yapılan 2 seans, yani toplamda 4 senaslık bir kür uygulamasıyla hastalarımızın %90 ında çok iyi sonuçlar elde edilmektedir.

PRP yöntemi, fraksiyonel lazer, botoks, gibi işlemler mezolifting ile birlikte yapılırmı?

Yüz gençleştirme ve amaçlı kullanılan yöntemlerin birarada uygulanması her zaman çok daha iyi sonuç vermektedir. Tek bir yöntem ile tüm problemlerin çözülmesini beklemek çokda gerçekçi bir yaklaşım olmaz. Bu sebeple ihtiyaca göre, mezolifting ile botoks, dolgu, PRP VE fraksiyonel lazer kombinasyonları kulanılmalıdır. benim uygulamalarım içerisinde yüz mezolifting ile prp yöntemini dönüşümlü uyguladığım veya özellikle fraksiyonel lazer ile mezolifting kombinasyonu kullandığım hastalarımda son derece başarılı sonuçlar elde edilmektedir.