X KAMPANYA

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

dudak-dolgusu1Dudaklarınızı Şekillendirin Hacimlendirin !!!

Dudaklar çekici bir yüz görünümü için vazgeçilmez estetik unsurlardır. Pek çok ve önemli fonksiyonel işlevlerinin yanında parlak, dolgun ve estetik açıdan güzel şekle sahip dudaklar günümüz kadınlarının ilgi odağı durumundadır.

İlerleyen teknoloji ile birlikte ameliyat olmaksızın istediğimiz şekil ve dolgunlukta dudaklara kavuşmanın kolaylaşması, konuya ilgi ve talebi dahada artırmıştır.

Düşünsenize 10dk. da dolgun ve parlak dudaklara sahip olacaksınız, acı çekmeden, ameliyat olmadan, hemde normal yaşantınıza devam edeceksiniz. Bu gerçekten de muhteşem bir kolaylık. Şimdi isterseniz dudak dolgusu ile dudak büyütme işlemi hakkında en çok merak edilen konuları birlikte inceleyelim.

Dudak dolgusu zararlı mıdır?

Kliniğimizde dudak dolgusu için Juvederm Smile ve Juvederm Volbella ürünleri kullanılmaktadır. Tüm dolgu uygulamalarında olduğu gibi ürünün kalitesi olumsuz sonuçlar yaşanmaması açısından son derece önemlidir.

Juvederm Allergan ın üretmiş olduğu dünyadaki en kaliteli 2-3 dolgu markasından birisidir. Dudak dolgusu içeriği Hyaluronik asitolması sebebiyle, vücut ile son derece uyumlu, alerjik reaksiyonu neredeyse hiç olmayan bir üründür. Dolayısıyla gösterilmiş bir zarar söz konusu değildir.

Dudak dolgusu ile neler yapılabilir?

Dudak dolguları ile, dudak asimetrisi giderilebilir, alt ve üst dudak arasındaki altın oran sağlanabilir, dudakların hacimi artırılarak daha dolgun gözükmesi sağlanabilir, dudak şekli değiştirilebilir ve son olarak dudak hatlarında belirginleştirme (dudak konturu çalışması) yapılabilir.

Dudak dolgusu uygulaması ne kadar sürer, işlem ağrılı mıdır?

Dudak dolgusu ile işlemi yaklaşık olarak 10dk. kadar sürmektedir. İşlem öncesinde eğer kişi ağrıya çok hassas ise, sinir uyuşturması yapılır ve hastanın hiç ağrı duymaması sağlanır.

Ancak bu işlemin dezavantajı yaklaşık 2 saat kadar dudakların uyuşuk kalmasıdır. Diğer taraftan hastalarımızın büyük bir kısmında, uyuşturucu kremler kullanarak ve buz uygulaması ile işlemi kolaylıkla gerçekleştirmekteyiz.

Bu arada kullandığımız Juvederm marka dolgu maddelerinin içinde bulunan anestezik madde sayesinde uygulama sırasında ağrı hissetme ihtimaliniz dahada azaltılmaktadır.

Dudak dolgusu kalıcılığı ne kadardır?

Kullandığımız Juvederm Smile dolgumuzun kalıcılığı genelde 6-10 ay iken Juvederm Volbella isimli dolgumuzun kalıcılığı 12-14 ay arasında değişmektedir. Bu süreler genellikle kişinin metabolizmasına ve uygulama tekniğine bağlı olarak değişim gösterir.

Bu sebeple uygulamanın uzman bir hekim tarafından yapılması sonucun başarısı ve kalıcılığı için büyük önem taşır.

Daha uzun süreli yada kalıcı olduğu söylenen dolgular olduğu söyleniyor doğru mudur?

Dolgu maddesi olarak kalıcı dolguların kullanılmasını hiçbir zaman önermiyoruz. İleride bu dolgular herhangi bir probleme sebep olduklarında dokudan temizlenmeleri neredeyse imkansızdır.

Dolayısıyla dolguların eriyen maddeler olması önemli bir avantajdır. Ancak eğer kişi birkaç geçici dolgu uygulaması sonrasında kalıcı bir dudak estetiği istiyorsa, Permalip dudak silikonu, dudağa yağ enjeksiyonu veya diğer dudak estetiği ameliyatları ile kalıcı sonuç sağlanabilir.

Piyasada daha uzun kalıcılığı olduğu söylene dolgu maddeleri ise, hiçbir zaman gerçeği yansıtmaz, bu türden uygulamaları başka merkezlerde yaptıran çoğu hastam kalıcılığın hiç de söylendiği gibi olmadığı (5 senelik kalıcılıktan bahsedilmiş kendilerine) 3-4 ayda dolgunun eridiğinden yakınırlar.

Ayrıca üretici firmanın güvenilir olup olmaması,sağlıkla ilgili konularda son derece önemlidir. Bu sebeple Juvederm gibi güvenilir dolgu markalarının kullanılmasını her zaman tavsiye ediyoruz.

uygulamasında uygulayıcı neden önemlidir?

Tüm dolgu uygulamalarında olduğu gibi estetik dudak dolgusu uygulamasının mutlaka deneyimli bir estetik plastik cerrahi uzmanı tarafından yapılmasını öneriyoruz.

Estetik cerrahın sanatsal görüsü, estetik dudak formu değerlendirmesi ve anatomi bilgisi, kişinin isteklerini karşılayan bir uygulama yapılmasını sağlayacaktır. Dolayısıyla her uygulayıcının farklı sonuçlar elde etmesi de son derece doğaldır.

Estetik cerrah adeta bir heykeltraş gibi, dudak dolgusunu kullanır ve ortaya bir sanat eseri çıkar, bu noktada kişisel farklılıkların devreye girmesi son derece doğaldır.

Dudak dolgusu