X KAMPANYA

Yüz Dolgusu – Draesthetic

dolgu-enjeksiyonu

Yüz Dolgusu İle Ameliyatsız Gençleşin!

Ameliyatsız estetik uygulamaları içerisinde çok önemli bir yer tutan yüz dolgusu ile kısa sürede gençleşmek, kırışıklıklardan kurtulmak mümkün. enjeksiyonları ile krışıklıkların açılması sağlanabildiği gibi ilerleyen yaş ile birlikte yanak, elmacık, şakak bölgelerinde oluşan hacim kayıplarını gidermek dolayısıyla yüzünüze fresh ve genç bir görünüm kazandırabiliyoruz.

Hangi materyaller yüz dolgusu için kullanılmaktadır?

Yüz dolgusu olarak bugün tüm dünyada en sık kullanılan preparatlar içeren ürünlerdir. insan vücudunda bulunan bir proteindir ve su tutucu özelliği vardır. İnsan vücudunda bulunan bir molekül olması nedeniyle allerjik reaksiyon olma ihtimali 0 olarak kabul edilir. Yani güvenli bir şekilde vücudun her bölgesinde kullanılabilir. Ürünün su tutucu özelliği sayesinde hacim sağlama ve kırışıklığı açma etkisi son derece başarılıdır.
Kalsiyum hidroksiapatit kullanılan diğer bir dolgu maddesidir ve kalıcılığı 12-18 ay arasında değişim gösterir.
Diğer bir dolgu maddesi metilmetakrilat olarak piyasaya sunulmuştur. Erimeyen ve kalıcı bir dolgu maddesi olan bu ürünün dikkatli kullanılması gerekir.

Doç.Dr. Serkan Yıldırım yüz dolgusu için hangi ürünü tercih etmektedir?

Piyasada kullanıma sunulmış pekçok dolgu markası bulunmaktadır. Bu ürünlerin fiyatları kaliteleri ile orantılı olarak değişkenlik gösterir. Kliniğimde yüz dolgusu için tercihim Ultra markasıyla bilinen Hyaluronik asit preparatıdır. ultra FDA onaylı bir ürün olması nedeniyle son derece güvenli ve kaliteli bir dolgu malzemesidir. Ayrıca ürünün içeriğinde anestezik madde bulunması nedeniyle , çok daha ağrısız ve konforlu yapılmaktadır.

Yüz dolgusu uygulama sonrasında ne kadar sürede erimektedir?

Dolgu enjeksiyonu sonrası kalıcılık ürünün içeriğine göre değişkenlik gösterir. Bu sebeple farklı yüz bölgeleri için farklı dolgu içerikleri kullanılmaktadır. Örneğin elmacık ve 18-24 ay kalıcılık gösterirken, genellikle 6-9 ayda erimektedir. Yüz dolgusu uygulama tekniği ve bölgenin anatomik özellikleride bu sürenin değişimi üzerinde etkilidir.

Dolgu enjeksiyonu nasıl bir işlemdir?

Dolgu enjeksiyonu muayenehane koşullarında gerçekleştirilen bir işlemdir. İşlemden önce uygulama bölgesine ağrı kesici krem uygulanır. İşlem sırasında buz ile soğutma yapılarak hasta konforu en üst düzeyde tutulur. İşlem uygulama bölgesi çokluğuna göre 10-20dk. arasında sürmektedir. İşlemden sonra ürünün homojen dağılımı için 2-3 kez, 5er dakikalık masajlar önerilir. İşlem bittikten sonra hiçbirşey olmamış gibi normal yaşantınıza devam edersiniz. Tabiki gençleşerek ve güzelleşerek :)

Dolgu enjeksiyonu, yüz dolgusu işlemi sırasında ağrı duyulurmu?

Dolgu enjeksiyonu oldukça kısa süren ve konforlu bir işlemdir. İşlem sırasında çok ince iğne uçları kullanılır ve ağrı duymamanız için ağrı kesici kremler, buz uygulamaları ve gerektiğinde sinir uyuşturma teknikleri kullanılır. Ayrıca kullandığımız hyaluronik asit preparatı içinde ağrı kesici ürün bulunmaktadır.

Dolgu enjeksiyonu ile birlikte diğer ameliyatsız estetik işlemleri yapılabilirmi?

Yüz dolgusu ile diğer ameliyatsız estetik uygulamalarının bir arada yapılmasına hiçbir engel yoktur. Hatta daha iyi sonuçlar sağlamak için çoğu zaman bu uygulamalar birlikte yapılmalıdır. Örneğin göz altı, kaş arası ve yanak dolgusu ile birlikte kaş arası, alın ve göz çevresine yapılacak bir botoks uygulaması son derece başarılı estetik sonuçlar sağlayacaktır. Yine fraksiyonel lazer ile yüz gençleştirme işlemleri ile birlikte yüz dolgusu uygulamalarında ameliyatsız bir şekilde 8-10 yaş gençleştirme yapmak mümkündür. PRP ve mezolifting uygulamalarıda yine sıklıkla birlikte kullandığımız işlemlerdir. Hangi hastaya hangi yöntemlerin birlikte kullanılacağına yapılacak görüşmede talepleriniz doğrultusunda sizinle birlikte karar verilir.

Yüz dolgusu – dolgu enjeksiyonu ile yapılan uygulamalar nelerdir?

-Göz çevresi kırışıklıkları ve kaz ayaklarının silinmesi
-Alındaki derin çizgilerin silinmesi
-Dudak üstü ve çevresi kırışıklık ve çizgilerin silinmesi
-, dudak dolgunlaştırma ve dudak kontürü belirginleştirme
-Yanak bölgesindeki hacim kayıplarının doldurulması
-Elmacık bölgesindeki volüm kayıplarının doldurulması
-Sivilçe izlerine bağlı çukurların doldurulması
-Burun ucu ve burun sırtı dolgusu ( makalemize bakabilirsiniz)
-Çene ucu dolgusu ile