X KAMPANYA

Lazer Epilasyon – Draesthetic

lazer-epilasyon

: Güçlü, Güvenli ve Kalıcı Sonuç

uygulamaları günümüz insanı için vazgeçilmez bir konfor sunmaktadır. Günümüzde epilasyon için kullanılan en etkin sistem uygulamalarıdır. dışındaki hiçbir yöntem ile yüksek hasta konforuyla %90 ve üzeri kalıcı sonuç sağlanamaz.

Lazer epilasyon uygulaması kim tarafından yapılmalıdır?

Lazer epilasyon uygulaması kesinlikle doktor kontrolünde ve doktor bulunan merkezlerde yapılmalıdır. Lazer epilasyon sırasında istenmeyen sonuçların yaşanmaması (hijyen, yanık, sonuç alamama…) için bu noktaya özen göstermenizi tavsiye ediyoruz. Kliniğimizde lazer epilasyon uygulamaları Doç.Dr. Serkan Yıldırım kontrolünde ve deneyimli uzman kadromuz tarafından yapılmaktadır.

Alexandrite lazer hangi mekanizmayla epilasyon yapar?

Her lazer ışınının etki ettiği bir renk skalası ve emildiği bir doku bulunmaktadır. Yani lazer ışını dalga boyuna bağlı olarak tedavi edilecek dokuya etki eder. Bu doku dışındaki alanlara zarar vermez çünkü o dokuları görmez. Bugün tüm dünyada epilasyon için en yaygın ve etkin olarak kullanılan lazer sistem 755 nanometre dalga boyuna ile Alexandrite Lazer sistemleridir. Sadece siyah ve koyu kahve renkleri dolayısıyla kıl kökünü gören bu sistem özellikle ülkemiz insanının cilt ve kıl tipinde son derece etkin sonuçlar sağlar.

Koyu tenli kimselerde ve açık renkli, ince tüylerde hangi sistem etkindir?

Lazer epilasyon da kullanılan Nd-Yag lazerler, 1064 nanometre dalga boyuna sahiptirler ve kıl kökündeki damar ağına harap ederek etkinlik gösterirler. Alexandrite lazerden farklı olarak, Nd-YAG lazer daha çok yüz ve kol bölgelerinde etkilidir. Ayrıca koyu tenli kimselerde yapılacak lazer epilasyon uygulamaları ve açık renkli kıl atışlarında Nd-Yag lazerler tercih edilmelidir. Yani kişinin ten rengi, kıl yapısı ve uygulama yapılacak bölgeye uygun lazer seçimi, lazer epilasyonda başarı için vazgeçilmez şarttır.

Kliniğimizde, dünyanın öncü lazer sistemleri üreticileri olan Candela marka Alexandrite Lazer ve Fotona marka Nd-Yag Lazer sistemleri bulunmaktadır.

Lazer epilasyon nasıl yapılır?

Vücut bölgesinde lazer epilasyon uygulaması genellikle 4-6 seansdır ve seans aralıkları 2 aydır. Yüz bölgesinde ise 10-12 seanslık uygulamalar söz konusudur ve seans aralıkları 1 aydır. Burada belirtilmiş olan seans sayıları ortalamayı yansıtmaktadır ve kişisel özelliklere bağlı olarak değişim gösterebilir. Uygulama öncesinde kıl yapınız ve cilt tipiniz uzman personelimiz tarafından dikkatlice değerlendirilir ve işlem için uygun olup olmadığınıza karar verilir. Eğer işlem için uygun iseniz ortalama seans sayısı ve ücret hakkında bilgilendirilirsiniz. Uygulama alanın boyutlarına ve kıl yoğunluğuna bağlı olarak işlem genellikle 5 ile 40 dk arasında sürmektedir. Uygulama yapılacak bölgedeki kılların kısa olması ve işlemden enaz 1 hafta önce ağda gibi, kılı kökünden alan yöntemlerin uygulanmamış olması gerekir.
Son olarak belkide en önemli nokta lazer epilasyon yapılacak alanın solaryum veya güneş ışınları ile bronzlaşmış olmamasına dikkat edilmesidir. Solaryum ve güneş tatilinden enaz 2 hafta sonra, cilt rengi değerlendirilerek lazer epilasyon yapılabilir.

Lazer epilasyon uygulaması ağrılımıdır?

Kullandığımız lazer sistemlerinin kendilerine özgü soğutma teknolojileri sayesinde epilasyon işlemi ağrısız ve konforlu olarak gerçekleştirilir. Bazen çok hafif bir yanma hissi olduğu hastalarımız tarafından dile getirilmektedir. Bugüne kadar acıdan epilasyon yaptırmayan görmedik, sizde ilk olmayacaksınız:)

Hangi lazer epilasyon kimde daha iyi sonuç verir?

Alexandrite lazer uygulamasında en iyi sonuç açık tenli hastada kalın ve koyu renkli kıllarda alınm aktadır. Nd-YAG lazerde ise daha koyu tenli kişilerde ve daha açık renkli kıllarda etkin lazer epilasyon yapılabilmektedir.

Lazer epilasyon sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

Lazer epilasyon sonrasında uygulama bölgesi 3-5 gün süreyle güneşten çok iyi korunmalıdır. Güneşin altında olmaktan kaçınmalı mümkünse enaz 50 faktörlü güneş koruyucu kullanılmalıdır. Bu dönemde epilasyon bölgesinde hafif kızarıklık ve hassasiyet oluşabilir. Bir nemlendirici ile uygulama bölgesinin sıkça nemlendirilmesi faydalı olur. Lazer epilasyon yapılan bölgeye su değmesinde ve duş alınmasında hiçbir sakınca yoktur.

Lazer epilasyon sonuçları kalıcımıdır?

Evet lazer epilasyon sonuçları kalıcıdır. Harap edilen kıl kökünden yeni kıl çıkmaz. Uygulama alanındaki kıl yoğunluğunda, kıl ve cilt tipine bağlı olarak %90 ve üzerinde kalıcı azalma sağlar. Hatta çoğu zaman tamamen bitirir diyebiliriz. İstisnai olarak bazı hormonal patolojilerde ve özellikle erkeKLERDE yapılan uygulamalarda normalden daha fazla seans gerekebilmektedir.

Lazer epilasyon herkese ve vücudun her bölgesine yapılırmı?

Lazer Epilasyon ten rengi ve kıl tipi sonuç almaya uygun olan 16 yaş üzeri erkek ve kadın herkese ve ayrım yapmaksızın vücudun tüm bölgelerine uygulanabilir.

Uygulanır mı?

Bu konuda bilimsel bir veri bulunmamaktadır. Herne kadar lazer eplasyon uygulaması sadece derinin üst tabakalarını etkilesede, hamileliğin ilk 3 ayı içerisinde lazer epilasyon yapılmasını tavsiye etmiyoruz. Ancak kadın doğum doktorunuzdan onay almak suretiyle epilasyona devam edebileceğinizide hatırlatıyoruz.

Lazer epilasyonda başarılı ve kalıcı sonuç için neye önem verilmelidir?

-Kullanılan lazer epilasyon cihazı etkinliği kanıtlanmış bir cihaz olmalıdır
-Uygulama mutlaka tecrübeli bir uzman tarafından yapılmalıdır
-Kıl rengi, kalınlığı, deri rengi detaylı değerlendirilmeli ve uygun cihaz seçilmelidir
-Seanslara özen gösterilmelidir

uygulaması bir lazer uyguamasımıdır

kesinlikle lazer epilasyon uygulaması değildir ve asla aynı sonucu veremez. IPL de uygulama sırasında jel kullanılır. Alexandrite ve Nd-Yag lazer ile epilasyonda sağlanan başarıyı IPL ile elde etmek mümkün değildir. Bu sebeple epilasyondan istenen sonucu almak için kullanılan sistemin mutlaka gerçek bir lazer epilasyon sistemi olduğundan emin olunuz. Asla doktor bulunmayan, güzellik salonu ve kuaför gibi mekanlarda epilasyon işlemi yaptırmayınız. Kullanılan cihazın alexandrite veya nd-yag lazer epilasyon cihazı olduğunu teyit ediniz. Aksi takdirde maddi ve manevi kayıplar yaşama ihtmaliniz son derece yüksektir.