X KAMPANYA

Lazerle Damar Tedavisi – Kılcal Tedavisi ( Nd-YAG Lazer ) – Draesthetic

lazer-epilasyon1-nd-yag-lazer
Nd-YAG , Kolay ve Güvenli

Hangi lazerle , kılcal tedavisi yapılır?

1064nm dalga boyuna sahip olan ve kandamarı tarafından emilen Nd-YAG lazerle damar tedavisi yapılır. destrüktif etkisini damarlar üzerinde gösterir yani damarı kapatır. Kliniğimizde Fotona tarafından geliştirilen VSP teknolojisine sahip sistemi lazerle damar tedavisi nde kullanılmaktadır. VSP teknolojisi sayesinde damar,kılcal ve varis tedavilerinde en yüksek klinik sonuçlar elde edilmektedir.

Nd-YAG lazerle damar tedavisi, kılcal tedavisi nasıl yapılır?

Uygulama süresi lazerle damar tedavisi ve kılcal tedavisi yapılacak alanın genişliğine göre değişir. Genellikle tek seans uygulamalar yeterli olmaktadır. Ancak bazen ilave seans uygulaması gerekebilir. Özelikle 2-4mm ve altı varis, kılcal damar ve hemanjiom tedavilerinde Nd-YAG lazer yüksek etkinliğe sahiptir. Lazerle damar tedavisi nin vazgeçilmez yöntemi Nd-YAG lazerdir.

Yüzdeki kırmızı lekelerin tedavisinde Nd-YAG lazer etkilimidir?

Bacak kılcallarında olduğu gibi yüzdeki kızarıklıklar, kılcal ve lazerle damar tedavisi nde Nd-YAG lazer en etkili lazer sistemidir. Halk arasında gül hastalığı olarak bilinen Rosacea tedavisinde Nd-YAG lazer başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

Nd-YAG lazer ile epilasyon yapılırmı?

Nd-YAG yapılır. Yapısı itibariyle bu lazer başka dokuya zarar vermeden, kıl kökü etrafındaki kılcal damar yapılarını harap eder. böylelikle lazer epilasyonda daha kalıcı ve etkin sonuç sağlar. Nd-YAG ile yapılan lazer epilasyonda direkt olarak kıl dokusunda bir yanma ve hasar görülmeyebilir ancak kıl kökünün damar yapısı kalıcı bir şekilde hasara uğratıldığı için etkin ve kalıcı bir epilasyon sağlanmış olur.

İnce ve açık renkli tüyler için lazer epilasyona en uygun lazer hangisidir?

etki mekanizmasında kılın renginin bir etkisinin olmaması nedeniyle, Nd-YAG lazer ile ince ve açık renkli kıllarda rahatlıkla lazer epilasyon yapılır. Özellikle Alexandrite sonrası incemiş tüylerin kalıcı epilasyonu için Nd-YAG lazer kullanılmalıdır. Lazer epilasyon yapılan kliniklerde başarılı sonuç elde etmek için Nd-YAG lazer mutlaka bulundurulmalıdır.

Lazer epilasyonda Nd-YAG lazerin başka kullanım alanları varmıdır?

Diğer lazerler ile yapılan epilasyon uygulamalrında yüz ve kol bölgelerinde tetikleme görülebilir. Nd- YAG lazerle yapılan epilasyonlarda bu gibi problemlerle karşılaşılmaz. Dolayısıyla yüz ve kol uygulamalarında Nd-YAG lazer genellikle tercih edilir.

Nd-YAG ile lazer epilasyon koyu tenli veya bronzlaşmış kimselerde yapılabilirmi?

Nd-YAG lazerin önemli bir diğer avantajı, koyu ve bronzlaşmış ciltlerde çok daha güvenle kullanılabilmesidir. Bu sayede yanık ihtimali son derece düşük olmakta ve etkin epilasyon yapılabilmektedir.

El ve ayak tırnaklarında gözlenen inatçı mantarların tedavisinde Nd-YAG lazerin çok başarılı olduğu doğrumudur?

Kesinlikle doğrudur. Nd-YAG lazer bu bölgedeki inatçı mantarların tedavisinde çok başaroılıdır. Lazer ışını damar çevresinde yarattığı ısı ile mantar hücrelerini etkin bir biçimde yok etmektedir. Birkaç seanslık Nd-YAG lazer uygulaması ile ilaç kullanımına gerek kalmadan ve %100 e varan sonuçlarla mantar probleminden kurtulmanız mümkündür. bu tedavi protokolü ile Nd-YAG lazerle mantar tedavisini problem olmaktan çıkarmıştır.

Nd-YAG lazer sivilce tedavisinde kullanılırmı?

Sivilce tedavisinde Nd-YAG başarılı bir şekilde kullamnılır. Nd-YAG lazer sivilceye sebep olan mikroorganizmaları yok ederek bu tedaviyi sağlamaktadır. Nd-YAG lazer tedavisinden sonraki 1-2 gün içerisinde aktif sivilceler söner ve geriler. 2-4 haftalık aralıklarla yapılacak 2-3 seanslık bir uygulama ile sivilce sorunu ortadan kalkar, hemde ilaç kullanmadan.

Cilt gençleştirme ve anti aging tedavilerinde Nd-YAG lazerin yeri nedir?

Nd-YAG lazerlerin damar dokusuna olan etkileri nedeniyle derin dokuda kollajen sentezini artırdığı, deride sıklaşma sağladığı bilinmektedir. Fotona Nd-YAG lazerde bulunan PIANO modu sayesinde yüz gençleştirme, ve amacıyla Nd-YAG lazerlerin daha etkin ve kolay kullanımı mümkün olmaktadır. 4 haftalık aralıklarla yapılacak 4-6 seanslık uygulamalar ile cilt elastikiyetinde artış, yüzdeki sarkmalarda toparlanma ve ameliyatsız yüz gençleştirme sağlanır. Kliniğimizde Twin Rejuvenation olarak isimlendirdiğimiz tedavi protokolünde Nd-Yag ve Fraksiyonel Er-YAG lazerle birlikte kullanılarak 3-4 uygulama ile tatmin edici sonuçlar sağlanmaktadır. Özellikle ameliyatsız gençleşme isteyen hastalarımız için ideal olan bu tedavi protokolünde derin ve yüzeyel dokuların birlikte gençleştirilmesi sağlanmış olur.